Atrakcje Fromborka

Frombork. Miasto zlokalizowane na Warmii w województwie warmńsko – mazurskim nad Zalewem Wiślanym. To miejsce warte odwiedzenia i zatrzymania się na krótki wypoczynek.

Co warto zobaczyć będąc już we Fromborku? Oto krótka ściągawka.

Katedra z czasów krzyżackich

Przyjeżdżając do Fromborka na wakacje i zwiedzając miasto w pierwszej kolejności warto swoje kroki skierować do Bazyliki Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja Apostoła. Zachowała się do dnia dzisiejszego jeszcze z czasów świetności zakonu krzyżackiego w Polsce. To największa tego typu budowla w regionie i aby lepiej poznać jej historię warto zwiedzać ją w towarzystwie przewodnika. Wewnątrz bazyliki dłuższą chwilę można zatrzymać się przy miejscu, w którym pochowano wybitnego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Proszę się nie zdziwić również wtedy, gdy na suficie dojrzą państwo dziwne przedmioty. To czapki i kapelusze symbolizujące kardynałów oraz papieża.

Selfie z Kopernikiem

Rynek Główny Fromborka z roku na rok staje się coraz piękniejszą wizytówką miasta. Najważniejszą postacią, którą można tutaj spotkać jest Mikołaj Kopernik, który siedzi na ławeczce, co prawda nieruchomy, ale nadal jest i czeka na wszystkich chętnych, którzy chcieliby mieć z nim pamiątkową fotografię. Nocą, gdy będzie już ciemno warto przyjść w to miejsce, aby zobaczyć fontannę we wszystkich możliwych kolorach tęczy. Kostka brukowa została ozdobiona kilkoma różnymi herbami miast, które odegrały istotną rolę i miały decydujący wpływ na przyszłość astronoma. A które miasto Ty odwiedzisz następnym razem?

Zacumuj w porcie

Frombork to również port. Spacer po bulwarze lub odpoczynek po ciężkim dniu na ławeczce nad brzegiem Zalewu Wiślanego to pozycja obowiązkowa dla każdego!

Z widokiem na miasto

Wieża wodna została postawiona w roku 1571 i pierwotnie służyła do zaopatrywania w wodę mieszkańców miasta. Takie rozwiązanie w ówczesnych czasach było bardzo nowatorskie, ponieważ polski wodociąg był drugą taką inwestycją na terenie Europy. Obecnie funkcjonuje tu taras widokowy, z którego widok rozciąga się przepiękny widok na całe miasta. Można w tym budynku również posilić się kawiarence oraz zakupić dowody potwierdzające obecność w sklepie z pamiątkami. Zatrzymując się tu na krótki odpoczynek można poczuć, że to prawdziwe wczasy.

Rowerowe zwiedzanie

A może fajnie byłoby pozwiedzać okolicę na rowerze? Frombork jest jednym z wielu miast przez które przebiega sławny szlak Green Velo. Jednak bez problemu możecie ruszyć i odkrywać własne ulubione szlaki.