Okolica

Wakacje coraz bliżej. Już teraz warto poczynić wakacyjne plany. Jedną z wielu dostępnych możliwości jest wybór Stegny. Niewielkiej turystycznej miejscowości z piękną plażą i często świecącym słońcem.

Najbardziej nasłonecznione miejsce w Polsce

Wyjeżdżając na wakacje zawsze niezwykle istotne znaczenie odgrywa pogoda. Każdemu zależy na tym, aby słońce świeciło, jak najdłużej i swoimi promieniami uprzyjemniało czas wypoczynku. Stegna natomiast może poszczycić się tytułem miejscowości o największym stopniu nasłonecznienia. Można więc z całą pewnością przypuszczać, że będzie idealnym miejscem na letni odpoczynek.

Noclegi w Stegnie

Znalezienie noclegu w Stegnie nie powinno być problem. Oczywiście najbardziej atrakcyjne miejsca trzeba rezerwować z wyprzedzeniem, szczególnie komfortowe domki nad morzem. Czekając na ostatnią chwilę z rezerwacją, mogą nam zostać jedynie tanie pokoje o niższym standardzie. Warto więc zaplanować wakacyjny pobyt nad morzem dużo wcześniej. Gdzie warto zarezerwować nocleg? Poniżej kilka ciekawych propozycji – oto popularne noclegi w Stegnie:

GAJÓWKA – Komfortowe pokoje i apartamenty
Morska 20, Stegna
tel: 508 210 043

AMBER
Powstańców Warszawskich 56, Stegna
tel: 514 696 519

SŁONECZNA OSADA
Ogrodowa 41, Stegna
tel: 602 810 544

Słoneczna Osada, domki nad morzem

Bursztynowe królestwo

W okresie od maja do września swoją działalność prowadzi muzeum. O jego wyjątkowości decydują niezwykłe przedmioty, które są tam eksponowane. Od dawna wiadomo, że klejnotem Pomorza jest bursztyn. To właśnie w tym miejscu można obejrzeć bryły z owadami w środku, dowiedzieć się jak rozpoznać go w czasie spacerów po plaży, usłyszeć interesującą historię o Bursztynowej Komnacie, obejrzeć drzewo, po którym strugami spływa bursztyn oraz nauczyć się w jaki sposób żywica staje się tym cennym kamieniem. Właścicielem kolekcji jest pan Wojciech Głodzik, który z powodu szybkiego jej rozrostu postanowił podzielić się nią z innymi ludźmi.

W leśnym zaciszu

W trakcie wakacyjnego wyjazdu równie ważne co odpoczynek i zwiedzanie są noclegi. Najlepsze to takie, o których można powiedzieć „czuję się, jak u siebie w domu”.

Dla tych osób, które chciałyby odpocząć od zgiełku i zamętu dnia codziennego idealnym rozwiązaniem będzie zamieszkanie w sercu lasu w pobliżu drogi, którą można dotrzeć na plażę.

Liczne drzewa w upalne dni przyniosą wynajmującym ulgę i przyjemny odpoczynek. Domki „Muszelka”  wyposażone są w łazienkę z prysznicem oraz WC, sypialnię oraz pokój z aneksem kuchennym wraz z podstawowym wyposażeniem.

Na terenie obiektu goście będą mogli skorzystać z dostępu do darmowego parkingu, placu zabaw dla najmłodszych, pokoju dziennego, sprzętu do grillowania oraz dostępu do sieci Wi-Fi.

Pokoje noclegowe tuż przy plaży

Chyba wszystkie osoby wybierające się na wakacje chciałyby znaleźć takie noclegi, które pozwoliłyby im cieszyć się pięknym nadmorskim widokiem także z okien swojego pokoju. Właśnie taką możliwość daje obiekt o nazwie „Halibut”. Jest on bowiem zlokalizowany tuż przy piaszczystej plaży w Stegnie. Pokoje zostały wyposażone w łazienkę. Poza tym w budynku znajduje się również niewielki barek oraz parking z przeznaczeniem dla wszystkich gości.